شیرین بیان برای رفلاکس معده

شیرین بیان برای رفلاکس معده

 

نگاهی به رفلاکس معده

قبل از هر چیز به بررسی این عارضه بپردازیم تا ببینیم چه کسانی طبق تعریف این بیماری، به آن مبتلا هستند. غذایی که می خوریم از طریق لوله ای به نام مری وارد معده می شود. زمانی که مواد غذایی از قسمت انتهایی مری وارد معده شد، دریچه مری که از جنس عضله است، بسته شده تا محتویات به سمت عقب بازنگردند. اما در برخی افراد این عضله دچار ضعف شده و کار خود را به درستی انجام نمی دهد. در چنین شرایطی ممکن است برخی از محتویات معده و یا اسید آن، به سمت مری بازگردند. این عارضه را رفلاکس یا بازگشت غذا از معده به مری می نامند. شایع ترین نشانه این بیماری، سوزش سر معده و یا ترش کردن است. چنان چه این مساله در طول هفته بیش از دو بار برای فرد اتفاق بیفتد، می توان گفت که بیمار به رفلاکس معده دچار شده است. این بیماری از شایع ترین عارضه های گوارشی است که در هر سنی بروز می کند و می تواند مشکلاتی از قبیل بی اشتهایی، دردهای معده، سوءهاضمه، تهوع و استفراغ را نیز به دنبال داشته باشد. به همین دلیل افراد مبتلا، به دنبال راهکاری هستند که بتواند در درمان این مشکل به یاری شان آید. اگرچه درمان های دارویی متنوعی برای کنترل این بیماری وجود دارد، اما می توان با استفاده از قدرت گیاهانی چون شیرین بیان، به صورت طبیعی این مساله را کنترل و درمان نمود. در این بخش از مقالات احمدی شیرین بیان به شیرین بیان برای رفلاکس معده می پردازیم. با ما همراه باشید.

تاثیر شیرین بیان برای رفلاکس معده

ریشه گیاه شیرین بیان حاوی ترکیبات فعال زیستی است که به بهبود وضعیت معده کمک زیادی می‌کند. وجود نوعی ماده به گلیسیریزیک در این گاه باعث تقویت معده و درمان قطعی رفلاکس معده می‌شود. اکنون در بسیاری از کشورها این گیاه به صورت دمنوش، پودر و حتی قرص در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

مصرف این گیاه دارویی به هر شکلی که باشد، باعث تسکین دردهای معده می‌شود. زخم معده، سوزش معده، کولیک و ورم معده به هر شکلی که باشند، با کمک شیرین بیان درمان می‌شوند. در واقع این گیاه نوعی تسکین‌دهنده ضدالتهاب است و می‌تواند معده بیمار را درمان کند.

البته این گیاه در درمان سایر امراض و بیماری از جمله برونشیت، آسم، گلودرد و … هم کاربرد دارد. اما در این مطلب ما سعی داریم به خواص شیرین بیان برای میکروب معده به طور اختصاصی بپردازیم.

شیرین بیان برای رفلاکس معده

شیرین بیان برای رفلاکس معده

در طب سنتی از ریشه شیرین‌بیان برای درمان بسیاری از مشکلات گوارشی استفاده می‌شود.

ریشه شیرین‌بیان به دلیل داشتن مقادیر بالای گلیسیرریزین

و همچنین خواص ضد التهابی یکی از بهترین داروهای گیاهی برای درمان زخم معده ، سوزش سر دل و مسمومیت غذایی می باشد.

عصاره حاوی گلابریدین و گلابرون ، که فلاونوئیدهای موجود در ریشه شیرین بیان هستند ، در تسکین ناراحتی معده مؤثر است. عصاره باعث کاهش حالت تهوع ، درد معده و سوزش سردل می شود.

عفونت با باکتری به نام هلیکوباکتر پیلوری می تواند باعث ایجاد زخم معده در برخی افراد شود. تحقیقات نشان می دهد

که عصاره شیرین بیان ممکن است به از بین بردن باکتری هلیکوباکتر پیلوری کمک کند.

شیرین بیان باعث از بین رفتن میکروب های معده می شود و باکتری مولد زخم معده را از بین می برد.

ریشه گیاه شیرین بیان حاوی ترکیبات فعال زیستی است که به بهبود وضعیت معده کمک زیادی می‌کند.

وجود نوعی ماده به گلیسیریزیک در این گاه باعث تقویت معده و درمان قطعی رفلاکس معده می‌شود.

اکنون در بسیاری از کشورها این گیاه به صورت دمنوش، پودر و حتی قرص در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

مصرف این گیاه دارویی به هر شکلی که باشد، باعث تسکین دردهای معده می‌شود.

زخم معده، سوزش معده، کولیک و ورم معده به هر شکلی که باشند، با کمک شیرین بیان درمان می‌شوند.

در واقع این گیاه نوعی تسکین‌دهنده ضدالتهاب است و می‌تواند معده بیمار را درمان کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا